Co nebo kdo je to Gothic ?

5. února 2011 v 18:41 | peggig |  GoThic

 Každý bere gotiku trochu jinak. Někdo jako styl hudby či oblékání, někdo jako životní filozofii...
Gothic je způsob života, způsob myšlení, cítění, hudby, umění, oblékání, líčení... Gothic lidi spojuje záliba v temnu i když ona to záliba není tak docela, je to spíš naše součást, je to druh depresivní, temné poezie, je to temné umění s nádechem smrti, jsou to pocity, myšlenky, názory...
Slovo Gothic pochází z anglického ghost-duch, ale původ tohoto slova sahá až do daleké historie, kdy vznikl jeden z Germánských kmenů ;Vizigóti. Potom se slovo gothic užívalo jako označení barbarů a nakonec jako název středověkého slohu.
Většinou lidé náš pohled na svět nechápou, zdáme se jim být šílení nebo dokonce úchylní. Také o nás kolují různé nepravdivé pomluvy, jako že jsme například satanisté se sadomasochistickými sklony či snad nekrofilové. A to všechno jen kvůli tomu, že chodíme celí v černém a nebojíme se smrti.
Gothické hnutí vzniklo ve Velké Británii a tam je taky Gotiků nejvíce. V ČR jich je jen asi 400. Lidi, co si na ně jen hrají, nepočítám.
Gothika je způsob jak být sám sebou, ale neříkám, že jen jediný. Je to způsob nalezení krásy v tom, co ostatní považují za strašné a smutné.
Všichni Gothici nejsou stejní, ale většinu vlastností a zálib máme společných. Máme rádi hřbitovy, protože vnímáme smrt jako přirozenou součást života. Také máme často deprese a někteří Gothici je řeší sebepoškozováním. Většina z nás chodí převážně v černé barvě a poslouchá podobnou hudbu jako rock nebo metal.
Gothici mají také jednu ůžasnou schopnost a to brát lidi se svými klady i zápory. Jako většina normálních lidí nesnášíme povýšenost a přetvářku. Také se nám příčí lidé, kteří si na Gothiky hrají jen proto, aby se zviditelnili a mluví o goth stylu a přitom mu vůbec nerozumí.
Také bych chtěla vyvrátit fámy o tom, že Gothici jsou jen blázniví puberťáci. Podle lidí jsme blázni, trpíme depresemi a jsme pořád na dně, máme zálibu v černé barvě, v depresivních obrázcích a poezii a v podivně temné hudbě. V noci se vydáváme ven, chodíme na hřbitov a fascinuje nás nadpřirozeno a smrt...V podstatě to je pravda, ale nám se nezdá, že děláme něco jinak, něco šíleného. My prostě takto žijeme a vyhovuje nám to.
Na závěr bych chtěla jen napsat, že ten kdo není Gothik tento článek asi úplně nepochopí, ale Ti co znají aspoň nějakého Gothika, možná lépe pochopí jeho svět...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Chloë Noir Chloë Noir | Web | 9. února 2011 v 9:38 | Reagovat

Predovšetkým slovo gothic nepochádza zo slova ghost. V článku to vyznie tak, akoby ghost pochádzalo od gótov, ale tak to rozhodne nie je. Slovo ghost s celým týmto nemá nič spoločné.
Vidím, že sloh je tam zahrnutý, ale to dôležitejšie, ktoré bolo čiastočnou inšpiráciou a možno vlastne aj dôvod prečo sa gothic volá gothic ti chýba...a to gotický román. On priniesol slovu gothic nový význam.
Tiež tie časté depresie. Poznám nejedného gotha a len minimum z nich malo alebo má depresie a trpí sebapoškodzovaním. Väčšinou sú to ľudia plní života, ktorí sú za každú srandu.
Tiež si nemyslím, že normálny človek gotha nepochopí. Mám kopu kamošov ktorí nie sú gothici a niektorí sú rovnako "divní" ako ja. Ale goths nie sú z jednoduchého dôvodu...nepočúvajú goth hudbu (goth rock, deathrock, horrorpunk, batcave, dark wave....). Pretože práve hudba je základom. Gothic je hudobná subkultúra, a hoci hudba nie je to jediné, je to v podstate jediné skutočné pojítko medzi gothmi.

2 Lady-Lola Lady-Lola | Web | 3. září 2011 v 19:52 | Reagovat

mě vždycky nejvíc může naštvat když si někdo plete EMO a Gothic..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama