Zápis u Tokio Hotel

14. června 2010 v 20:13 | Peggig |  News :o]
Zápis u Tokio Hotel
V St.Regis přebývají čtyři mladí ďáblové: dvojčata Bill a Tom Kaulitzovi, Gustav Schäfer a Georg Listing. Dnes večer neodpočívají v Tokiu, ale v palácovém hotelu ve vzdálené části Orchard Road. Kdysi bývali doma v Německu známí jako Devilish, čtyřka se ovšem rozhodla rozšířit a tak si získali srdce teen pop-rock fanoušků po celém světě s novou identitou, jako Tokio Hotel.

Rozpoutaný upír
Všichni v černém, Bill sedí na viktoriánské pohovce; jeho účes se zvedá nad jeho kolegy z kapely. Vypadá protáhle jako samurajův meč - ostrý a úzký, k tomu všemu se svýma dlouhýma nohama. Jeho zář vyvolává pozornost, jako kdyby to byla nápověda, abychom nedávali banální otázky. Vina se dává černým očním stínům a jeho bohaté řasence; čímž vypadá velice striktně. Ale jakmile se téma mění k upírům, nebezpečí klesá pryč a rostoucí úsměv se mu objeví na tváři.
Bill má rád upíry od velmi mladého věku. Na Halloweenské párty se převléknul z obyčejného kluka na upíra. Od té doby začal experimentovat s Gothickou módou a make-upem. I teď, když je obdivován jako rocková hvězda miliony Tokio Hotel fanoušků, Bill, 20, se nestydí za to, že má rád fantasy trháky jako Twilight. Takže, kdyby mu byla nabídnuto hrát ve filmu upíra, tak zvolil by si hrál dobrého nebo zlého? "Rád bych hrál zlého upíra. Myslím, že to je víc cool," říká. Uznává, že je to ohavné chování, které zlí upírové mají, které ho zároveň přitahuje. Všichni v místnosti se smějí. "U filmů je více cool být někdo naprosto odlišný, zkusit něco jiného," vysvětluje.

Módní kolekce od Billa?
Ale Bůh ví, jak dlouho budou muset fanoušci čekat, než ho uvidí na velkých plátnech. V tuhle chvíli kapela se soustřeďuje jenom na muziku. "Vždy budu dělat muziku," Bill říká. Tom, kytarista, potvrzuje bratrův pohled; "Myslím, že jsme talentovaní v muzice a v ničem jiném." Na opačné straně pohovky sedí Gustav, 21, buclatý bubeník a Georg, 22, dlouhovlasý basista, kteří kývají v souhlasu. Nicméně, Bill nepopírá, že kdyby měl možnost se věnovat něčemu novému, tak by na tom seznamu rozhodně byla móda. "Něco s módou by bylo cool," říká. "Mám ráda Dana a Deana z DSquared2...Mohl bych dělat něco takového v budoucnosti." Bill byl modelem pro dvojčata z této značky při jejich Pánské kolekci Zima/Podzim 2010 v Miláně.

Rebelové s důvodem
Tokio Hotel mají postoj; záleží na tom, jak se na to díváte, můžete je buď uznávat nebo ne. V patnácti letech již věděli, co hudebně chtějí pro svoji kapelu, Devilish. Dospělí u jejich předchozí nahrávací společnosti, Sony BMG Německo, jim chtěli říkat, co dělat a co pro ně bylo nejlepší, ale odmítli nějaké takové rady. Narozdíl od ostatních došli k nahrávací společnosti s již hotovým albem; nechtěli žádné stylisty ani skladatele na písně. "Produkovali jsme album a dělali si všechno ostatní sami, když jsme podepsali smlouvu," Tom říká. S tím byli jejich bývalí šéfové nespokojeni. "Nevěřili nám a nemysleli si, že máme potenciál na to, abychom byli úspěšní," odhalil Bill. "Tak nás vyhodili." Ale jejich stálá důvěra v talenty se vyplatila, když Universal Music Německo s nimi podepsalo v 2005 smlouvu.

"Hotel" expanze
Za jejich debutové německé album, Schrei (kde má Bill ještě před pubertální hlas), obdrželi IFPI Platinum Europe Award o rok později v 2006. Cena, kterou obdrží úspěšní Evropští interpreti, kteří obdrží prodej přes jeden milion kopií za jejich alba v Evropě. V 2007, jejich druhé německé album, Zimmer 483, dostalo platinu od IFPI Rakousko. Ve stejném roce, jejich první anglické album, Scream, jim vyhrálo Best New Artist na 2008 MTV Video Music Awards. V 2009, vydali své nejnovější album, Humanoid, současně v angličtině a němčině. Udrželi se na Billboard Top 200 po tři týdny. Jen se dvěmi anglickými alby se jejich sláva rozrůstala i tak přes US. Nedávno spolupracovali s Kerli, estonskou popovou hvězdou, na písni "Strange" na soundtracku k filmu od Tima Burtona "Alice in Wonderland". Jsou první Němci z německé hudební historie, kteří si užívají takového světového úspěchu. "Jsme velmi vděční, že máme šanci jako německá kapela mít turné v tolika zemích. Všechno začalo v Německu před pěti lety. Bylo to pro každého naprosto překvapující, pro naši nahrávací společnosti i producenty. Nikdo neočekával takový úspěch." Bill oznamuje v perfektní angličtině.
V Singapuru byli poprvé, čtyřka vystupovala s akustickou verzí "Automatic" a "Phantomrider" z jejich nejnovějšího alba, Humanoid, na Audi Fashion Festival 2010. Po Singapuru odjeli do Kuala Lumpur. V červenci plánují navštívit Čínu a potom se opět vrátit do Lvího města. "Doufáme, že poprvé navštívíme Japonsko," říká Bill. Vypadá to podle všeho, že legie humanoidů si brzy získá Asii.

Než byli slavní
Bill je ten nejvíce upovídaný člen Tokio Hotel. Pochopitelně je to jeho oboupohlavní image a jeho zženštělé vystupování, které vyvolalo spekulace o jeho sexualitě. Ale vypadat jinak není pro Billa neznámý pocit. Když mu bylo deset, tak již nevypadal jako ostatní děti z vesnice v Magdeburku, Německo. "Lidé na nás koukali, jako kdybychom byli mimozemšťané. Neměli jsme mnoho přátel," říká. Muzika byla jejich jedinou útěchou. Vystupovali v místních klubu, když potkali Georga a Gustava - to bylo v 2001. Společně založili Devilish. Ale byl to 13letý Bill, který zajistil kapele první nahrávací smlouvu po tom, co se objevil v německé soutěži Star Search.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama