Humanoid – Tokio Hotel

5. června 2010 v 19:38 | peggig |  Rozhovory

I když jim bylo průměrně pouhých 16 let, když začínali, již vyhráli Echo cenu za Best Newcomer, což je největší pocta u německé muziky za tak krátkou dobu. Tokio Hotel tvoří Visual zpěvák Bill Kaulitz, Hip-hop kytarista Tom, který má dredy a je starší dvojče, basista Georg Listing a bubeník Gustav Schäfer. Od doby, kdy debutovali mají třikrát číslo jedna album, čtyřikrát číslo jedna singly, deset platinových cen a čtyřicet cen z různých zemí včetně "Best Newcomer" na VMA 2008 a "Best Band" na EMA 2009. Jsou velmi populární, to na sto procent! Tohle je jejich první návštěva Tchajwanu, zastíní vaši vizi a zaútočí na váš sluch.

Vyhledali jste si na Google něco o Tchajwanu, než jste přiletěli?
Tokio Hotel: Ani ne. Tohle je poprvé, co jsme navštívili Asii a myslíme si, že tohle místo je velmi záhadné. Jsme z jiné části světa, takže nás to velmi potěšilo, když jsme zjistili, že tady máme tolik fanouškůl.

Poslechli jste si někdy nějakou muziku od hudebníků z Tchajwanu?
Tokio Hotel: Ne, stále jsme na to neměli příležitost, ale chceme vědět více o místní muzice, kterou tchajwanští lidé poslouchají.

Jaké první čínské slovo jste se naučili?
Tokio Hotel: Naše kapela se jmenuje Tokio Hotel. Na tiskové konferenci byly děti, které měly trika se jménem naší kapely a moderátor nám o tom řekl. Ha, ty děti byly opravdu roztomilé!

Jaký je váš první dojem na tchajwanské fanoušky?
Tokio Hotel: Nemyslíme si, že jsou šílení, ale jsou krásní. Viděli jsme jich hodně přivítat nás na letišti a měli nějaké plakáty v němčině. Byli tam taky fanoušci, kteří nakreslili naše portréty, což bylo velmi dojemné. Tchajwanští fanoušci vždy následují pravidla a jsou zdvořilí, myslíme si, že jsou jedni z nejlepších fanoušků.

Proč jste tak posedlí Tokiem?
Tokio Hotel: Jsme z malého města v Německu, takže jsme vždycky chtěli vidět svět kolem. Věděli jsme, že je tu město jménem Tokio, když jsme byli malí a znělo nám to jako naprosto úžasné. I když jsme ještě v Tokiu nebyli, tak doufáme, že brzy budeme mít šanci se tam zastavit a vystupovat pro fanoušky.

Prosíme, řekněte nám váš Top 5 seznam oblíbených hotelů.
Tokio Hotel: Ty, na které máme nejhlubší dojmy jsou hotely v Madridu, Moskvě, Paříži a Berlíně. Samozřejmě, že hotel v Tchajwanu, ve kterém jsme, je taky skvělý!

Kdy jste začali být vegetariáni?
Tokio Hotel: Nepamatujeme si, ale důvod je jednoduchý, a to, že nechceme zabíjet zvířata. Neměli bychom jako lidé brát životy zvířatům, kvůli našim touhám a nic špatného by se nedělo, kdybychom nejedli maso!

Máte čtyři psi, nemohli byste nám říct jejich jména? Mohli byste nám ukázat jejich fotky? Kdo se o ně stará, když jste na turné?
Tokio Hotel: Omlouváme se, ale nemůžeme říct jejich jména, poněvadž je to naše tajemství. Naši rodiče jsou taky milovníci psů, takže se za nás o ně starají, když nejsme doma. Musíme jim poděkovat!

Přemýšleli jste někdy o tom mít jinou práci, kromě zpívání a být rockové hvězdy? Třeba profesionální vizážista?
Tokio Hotel: Nikdy jsem o tom nepřemýšlel, protože jsme v kapele už odmala a vždycky jsme dělali něco, co se týkalo muziky. Nikdy jsem nepřemýšlel nad jinými pracemi jako policista nebo hasič, muzika je pro nás tou nejdůležitější.

Nakonec, můžete použít vaše písně z nového alba Humanoid na to, abyste se popsali?
Tokio Hotel: Je velmi těžké použít písně, abychom popsali náš vzhled nebo pocity, protože každá píseň je jiná a jsou jako naše děti. Nemám oblíbenou, ale kdybych si měl vybrat, tak bych zvolil "Automatic", protože tahle píseň vypovídá o výhodách technologií a jejich dopadech na lidské vztahy. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama